Химич Григорій Петрович

Посада: 
Cтарший викладач

У 1984 році закінчив Львівський політехнічний інститут, радіотехнічний факультет, спеціальність – радіотехніка. Працював у студентському конструкторському бюро інституту. Проект – «Просторова орієнтація штучного супутника Землі (ШСЗ) за трьома координатами».

Майстер спорту СРСР за спеціалізацією – боротьба: дзюдо, самбо.

З 1984 до 1987 рр. працював старшим інженером у Тернопільській філії Воронежського науково-дослідного бюро радіозв’язку (тепер Радіотехнічне Конструкторське бюро СТРІЛА). Проект - «Високочастотні блоки та електромагнітосумісні системи живлення для радіостанцій КХ- та УКХ діапазонів».

З 1987 до 2002 роківст. інженер, начальник відділу, головний конструктор у Державному науково-дослідному підприємстві «ПРОМІНЬ». Проекти – «Розробка  антенних систем для супутникових комплексів зв’язку, моніторингу, пеленгації  та кеоаксіально-хвилевідних пристроїв надвисоких частот».

Керівник проектів із створення, вимірювання, запуску в експлуатацію наземних та супутникових систем зв’язку і моніторингу (Україна, Росія, Казахстан, Узбекистан, Туркменістан).

Спільно з Національним космічним агенством України (НКАУ) керівництво проектом у створенні першої в Україні наземної станції з прийому високошвидкісних інформаційних потоків від низьколітаючих супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ),.

З 2002 до 2005 роківдиректор Державного науково - технічного підприємства «ПРОМІНЬ-АНТЕНИ». Напрями роботи - супутникові наземні антенні систем, техніка НВЧ, альтернативні джерела енергії.

Міжнародна співпрця з Росією, Австрією, корпорацією «Kortchaus LTD» (входять підприємства Німеччини, Швеції, Чехії), Польщею, Білорусією, Італією, В’єтнамом, Іраном, Індією, українські підприємства (НКАУ, КБ“Південне”, Укрнафта, Укрзалізниця, НДКІ “РАДМІР” м. Харків, завод «САТУРН», м. Київ та ін.).

З 2005 року – ст. викладач кафедри радіотехнічних систем.

Викладає наступні дисципліни: «Супутникові системи зв’язку», «Системи зв’язку з рухомими об’єктами» «Захист інформації», «Пристрої НВЧ та антени», «Електромагнітна сумісність та завадостійкість РЕА», «Широкосмуговий радіозв’язок».

У 2008 році створив і очолив Науково-дослідний інститут перспективних технологій при Тернопільському національному  технічному університеті ім. Івана Пулюя. Напрями роботи: інформаційно-телекомунікаційні технології, альтернативна енерегетика, енергетичний аудит. Співпраця з підприємствами та науковими закладами  В’єтнаму, Індії,  Литви, Німеччини, Китаю, України.

У 2011 році створив і очолив Науковий парк «Інноваійно – інвестиційний кластер Тернопілля» за напрямами діяльності: енергоощадні альтернативні джерела енергії, інформаційно-телекомунікаційні технології, технології smart city, екологічний контроль, системи дистанційного зондування Землі, супутникові та наземні антенні системи зв’язку, моніторингу, пеленгації.

У наробку понад 65 публікацій, 28 робіт навчально-методичного характеру. Приймав участь у роботі понад 45 наукових конференціях, семінарах, круглих столах, у тому числі 28 міжнародних.

Член комісії Тернопільської обласної адміністрації з відбору проектів, розробки та супроводу Стратегії розвитку Тернопільського регіону, програми соціально-економічного розвитку Тернопільської області.

Нагороджений:

  • грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації (2012р.);
  • грамотою Тернопільської обласної ради (2013р.);
  • подякою Тернопільської обласної державної адміністрації (2013р.);
  • грамотою Тернопільської міської ради (2015р.).