Цікаві статті

Безпровідна передача електроенергії

Проблема бездротової передачі електроенергії на відстань вже понад століття бентежить розуми вчених і змушує їх проводити нескінченні дослідження в цій області. 

Цікаві факти про розвиток мобільних телефонів

Мобільний телефон, а за ним і смартфон досить глибоко вкорінилися в життя майже кожної сучасної людини. Історія його створення свідчить, що перший в світі дзвінок був зроблений 3 квітня 1973 року. Він ознаменував початок ери електронних гаджетів. Розглянемо ключові моменти в розвитку портативного телефонного апарату, які змінювали уявлення про нього сучасної людини.

Космічні промені можуть виводити з ладу самртфони

Якщо Ваш смартфон періодично виходить з ладу на короткий період часу - не поспішайте звинувачувати виробника, або шукати проблему у програмному чи апаратному забезпеченні. Учені Університету Вандербільта стверджують, що таким чином може проявлятись вплив космічних випромінювань.

Амбітний проект Ніколи Тесли, що потерпів провал

Найамбітнішим проектом і найбільшим провалом Тесли - була Вежа Ворденкліф.

Він представив вежу, яка могла поширювати неймовірно величезну кількість електроенергії  для бездротового зв'язку по всьому світу. Він вимагав для проекту $ 1 млн, що еквівалентно сучасним $ 30-ти млн. Проте, його головний покровитель Дж. П. Морган дав Теслі тільки $ 150. 000, що еквівалентно нинішнім $ 4 млн. Морган також хотів частку в патентах Тесли, схоже, він не довіряв своїм інвестиціям.

Радіо, можливо, винайшов Нікола Тесла

Зазвичай вважається, що радіо створив або Марконі, або Попов. Однак існує інформація, що першим експерименти по відправці і передачі радіохвиль проводив у своїй лабораторії в Нью-Йорку фізик Нікола Тесла.

Походження слова «радіомовлення» (англ. «broadcasting»)

Саме слово «радіомовлення» (англ. «broadcasting») ввів засновник і викладач коледжу бездротової телеграфії і техніки в Сан-Хосе Ч. Херолд. Він побудував іскровий передавач, через який почав транслювати мовні та музичні програми, які проводили в основному колишні і діючі учні коледжу.

Рідкісні мови - основа надійного радіошифрування

 На початку XX століття американці використовували в якості радистів представників різних племен індіанців. Людям, які не знайомі з цими рідкісними мовами, розшифрувати радіограму було вкрай складно. Під час Другої світової війни досвід виявився дуже доречним. Американці для шифровки секретних радіоповідомлень використовували мову басків, так як вона була мало поширена в Європі. Ні німці, ні японці, перехоплюючи повідомлення, не могли розшифрувати ці тексти. Індіанці добре справлялися з роллю радистів.

Радіо продовжило життя Ейфелевій вежі

Ейфелева вежа безпосередньо була пов'язана з радіо. Будувалася вона для Всесвітньої виставки 1889 року, через 20 років її планували демонтувати. Але з появою радіо, на найвищій вежі в Парижі стали встановлювати антени, це і врятувало знамениту споруду, що є зараз візитною карткою Франції. Ейфелева вежа - символ Парижа.

Слово «хакер» з'явилося завдяки радіо. Так називали людей, які взломували паролі на секретних радіостанціях і отримували до них несанкціонований доступ.

 

Що вперше передали по радіо? 

Першу радіопередачу  в березні 1896 року здійснив один з найзнаменитіших людей Російської Імперії - фізик Олександр Попов. Вона містила всього 2 слова: «Генріх Герц». Олександр Попов – один з винахідників радіо.